Početak drugog polugodišta i 166. obljetnica otvaranja državne pomorske škole

Prema Odluci župana Primorsko-goranske županije nastavom na daljinu, MODEL C, počinje 2. polugodište šk. god. 2020./21. i to za sve razrede, uključujući i maturante.

Neki detalji o nastavi na daljinu:

• nastava se održava u virtualnim učionicama na platformi Google Classroom
  • nastava se održava po redovnom rasporedu sati
  • nastava je u realnom vremenu
    • 1. sat svim razredima počinje u 8.00 sati
    • VELIKI ODMOR je u 10.25 do 10.45 sati
    • 4. sat počinje u 10.45 sati
    • NASTAVA ZAVRŠAVA U 14.00 SATI 4
  • učenici 1.u, 2.u i 3.u za sada NEMAJU praktičnu nastavu u školskom praktikumu već online
  • za učenike četverogodišnjih strukovnih škola praktična nastava u rasporedu sati bit će u ova dva tjedna (do 29. 1. 2021.) zamijenjena s predmetima iz teorije, kako bi tijekom 2. polugodišta to nadoknadili zamjenom teoretskih predmeta s praktičnom nastavom
  • IZOSTANCI UČENIKA – za učenika koji se ne prijavi na nastavu u virtualnoj učionici upisuje se izostanak, a razrednik će upisati razlog izostanka i opravdanost / neopravdanost sata odnosno nastavnog dana.

Svim učenicima i djelatnicima želimo puno uspjeha u radu!

Prisjetimo se da je na današnji dan pred 166 godina, tj. 17. siječnja 1855. godine odlukom austrijskih vlasti u Malom Lošinju otvorena javna državna Pomorska škola. Taj smo događaj prošle godine obilježili prigodnim fotografiranjem učenika pomorskih odjela.