Naknadno održana natjecanja za školsku godinu 2019./2020. i Festival znanosti 2020.

Tijekom travnja 2020.,sukladno mjerama Stožera civilne zaštite RH i preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja, donesene su odluke o otkazivanju svih natjecanja u prošloj školskoj godini.

Donesena je  Odluka o otkazivanju daljnje provedbe Natjecanja i smotri učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u školskoj godini 2019./2020.

Tek ove školske godine, tijekom rujna, omogućeno je učenicima, koji su se plasirali na županijsku i državnu razinu i koji su to željeli, pisanje testova u matičnim školama s tim da su se morale obvezno poštivati epidemiološke mjere..

ŽUPANIJSKA NATJECANJA

Mi smo organizirali županijsko natjecanje iz:

• FIZIKE, 28.9.2020.

1. Alen Komadina – 3.g – osvojio 4.mjesto

• HRVATSKOG JEZIKA, 29.9.2020.

Sudjelovali su:

1. Alen Komadina – 3.g – osvojio 1.mjesto
  2. Petra Ivanišević – 3.g – osvojila 8.mjesto
  3. Vanesa Muskardin – 2.g – osvojila 9.mjesto

DRŽAVNA NATJECANJA

Tijekom listopada 2020. održana su i državna natjecanja. Naši učenici pisali su testove na državnoj razini iz sljedećih predmeta:

• VJERONAUK (vjeronaučna olimpijada) , 19.10.2020.

Osvojili su 14. mjesto. Naša ekipa brojila je četiri učenika:

Josip Mikić – 1.g

Magdalena Karčić – 1.g

Ana Mikić – 3.g

Paola Marija Cesarić – 3.h

Mentorica učenicima bila je č.s. Katarina Mikić, dipl. teologinja.

• MATEMATIKA , 26.10.2020.

Sudjelovao je:

Alen Komadina, prošle školske godine bio je učenik 3. razreda opće gimnazije, mentor Ivan Brzović, prof.

Osvojio je 9. mjesto s POHVALOM.

• HRVATSKI JEZIK, 27.10.2020.

Sudjelovao je:

Alen Komadina, prošle školske godine bio je učenik 3.razreda opće gimnazije, mentorica Sandra Maljić, prof. Osvojio je 3. mjesto.

• Međunarodno natjecanje iz matematike Klokan bez granica

Dana 17. 9. 2020. održano je  Međunarodno natjecanje iz matematike Klokan bez granica. U matičnoj  školi u  Malom Lošinju  sudjelovalo je  11 učenika, voditeljica: Hajdi Stepančić, prof., a u Područnom  odjelu u Cresu  21 učenik, voditeljica Ana – Marija Sertć, mag. edu.

Kategorija NAGRAĐENI UČENICI

10% NAJBOLJIH  iz škole

Ukupno nagrađenih ( 10%) u RH
JUNIOR Daniel Stipić – 7. mjesto

Ana Mikić – 12. mjesto

29 učenika
CADET Leonardo Desanti – 6. mjesto

Josip Mikić – 14. mjesto

Leni Bosnić – 17. mjesto

33 učenika

Tijekom ožujka 2020. godine naši učenici ostvarili su pravo sudjelovanja na državnoj razini iz sljedećih područja:

1. WorldSkills Croatia 2020. (turistička zanimanja)

Pozvani su bili:

• Brigita Sorić – 4.h – Poslovanje turističke agencije, mentorica Patricija Tomich, dipl.oec.
  • Monika Jukić – 4.h – Poslovanje hotelske recepcije, mentorica Nela Miculinić Glavan, dipl.oec.

1. LiDraNo 2020.

Na državnu smotru pozvana je naša dramska grupa s dramsko – scenskom igrom „Apoksiomen probuđen ljubavlju“. Članovi dramske družine (navedeni su razredni odjeli iz prošle školske godine):

• Matej Budinić, 2.g
  • Nela Derokov, 3.g
  • Petra Ivanišević, 3.g
  • Alen Komadina, 3.g
  • Karla Krsmanović, 3.g
  • Ana Stopar, 3.g
  • Sebastian Andrijčić, 3.h
  • Lucija Bonić, 3.h
  • Matija Jurić, 3.p
  • Brigita Sorić, 4.h

Voditeljice Sandra Maljić, prof. i Barbara Šurlina Bilić, mag.edu.

Nažalost, zbog epidemioloških razloga  i potrebne organizacije ovih natjecanja na državnoj razini natjecanja se nisu uopće održala.

FESTIVAL ZNANOSTI

Na Festivalu znanosti, u listopadu 2020. sudjelovala je i naša škola radom ”Svjetlo kontrolirano infracrvenim transmiterom spojenim na servo motor i LED diodu”, učenika Jana Žugića (3.nb). Jan je za svoj rad pohvaljen i nagrađen. Radovi nagrađenih učenika mogu se  pogledati  na  poveznici https://youtu.be/ChpNnZ06oDc

Mentor učeniku bio je profesor fizike Divko Hadžiev.

Svim učenicima i mjihovim mentorima čestitamo na postignutim uspjesima.