World Skills Croatia-Gastro 2020 (Rovinj – Novigrad)

U ponedjeljak, 2.ožujka 2020. Naši učenici ugostiteljskog i hotelijerskog usmjerenja sudjelovali su na natjecanju WorlsSkills Croatia (međužupanijska razina natjecanja).

U Rovinju je svoje znanje i umijeće iz kuharstva pokazala Vedrana Milinković, učenica 3.razreda za zanimanje kuhar. Vedrana je u jakoj konkurenciji od jedanaest škola osvojila odlično treće mjesto.  Pripremila je menu koji se sastojao od zagorske juhe, poširanog brancina s tri priloga po njenom izboru i princez uštipak sa slastičarskom kremom.

Zbog izmjenjenih pravila tog natjecanja od ove godine, nažalost, Vedrana neće sudjelovati na državnoj razini.

Više o natjecanju u Rovinju u Strukovnoj školi Eugena Kumičića možete pročitati u biltenu na:

Isti dan, u ponedjeljak, 2.03.2020. u Novigradu se održavalo međužupanijsko natjecanje u hotelijersko-turističkim kategorijama:

• Poslovanje putničkih agencija – sudjelovala je Brigita Sorić, 4.h razred,
  • Recepcijsko poslovanje – sudjelovala je Monica Jukić, 4.h razred

U obje kategorije naše učenice osvojile su prva mjesta i tako ostvarile pravo sudjelovanja na državnom natjecanju.

Čestitamo svim učenicama i njihovim mentoricama: Milanki Poldan,

Patriciji Tomich i Neli Miculinić Glavan.