FESTIVAL MATEMATIKE – 2019.

U Puli se 6. svibnja 2019. održao  14. Festival matematike u organizaciji MDI (Matematičko društvo Istra). Za ekipno natjecanje “Ekipa za 5+” prijavljene su bile 74 ekipe srednjih škola .

Ukupno je bilo prijavljeno 38 ekipa srednjih škola  u kategoriji  GIGA (1. i 2. razred srednje škole):

• A kategorija – matematička gimnazija i centari izvrsnosti ( 17 ekipa)
  • B kategorija – opća,  jezična i klasična gimnazija             ( 12 ekipa)
  • S kategorija – strukovna škola                                          ( 9 ekipa)

Ukupno je bilo prijavljeno 36 ekipa srednjih škola  u kategoriji  TERA  (3. i 4. razred srednje škole):

• A kategorija – matematička gimnazija i centari izvrsnosti ( 18 ekipa)
  • B kategorija – opća,  jezična i klasična gimnazija             ( 12 ekipa)
  • S kategorija – strukovna škola                                          ( 6 ekipa)

Ove godine naša škola sudjelovala je na Festivalu  sa  čak  pet  ekipa. U natjecateljskom dijelu Ekipa za 5+ sudjelovale su četiri ekipe, a na smotri radova Matematika+ jedna. Dvije ekipe, jedna iz matične škole, a jedna iz područnog odjela sudjelovale su u kategoriji GIGA , a dvije, u istom rasporedu u kategoriji  TERA. Škola je sudjelovala osmi put.

Voditelji – mentori su bili profesori Ivan Brzović, Melita Chiole i Ana – Marija Sertić.

Ekipe u kategoriji GIGA  – opća, jezična i klasična gimnazija

• Ekipa  opće gimnazije Mali Lošinj : Daniel Stipić, Vanesa Miskardin,  Ana Mikić i Stela Kučić……. 5.mj.
  • Ekipa opće gimnazije Cres : Emma Rajci, Blaž Filipas, Lea Preksavec i Nika Utmar ………… 10. mj.

Ekipe u kategoriji TERA  – opća, jezična i klasična gimnazija

• Ekipa  opće gimnazije M. Lošinj: Fran Saganić, Marija Gazilj, Mia Marija Šalov, Anđela Rukavina … 5.mj.
  • Ekipa opće gimnazije Cres: Ines Rizvić, Bruno Nađ, Klara Kučić i Brian  Michael Bandera …. 12.mj.

Ove godine, po prvi put, na smotri Matematika + predstavili smo se s radom Vransko jezero u brojevima  za koji smo dobili pohvalu.  Učenici koji su pripremali i izlagali rad su: Katia Jurjako, Neja Toić, Paulo Kaštelan i Ines Rizvić, svi učenici iz Područnog odjela u Cresu. U smotri Matematika + ukupno je bilo sedam radova.

Iako nas je iznenadilo loše vrijeme i put nam je trajao dulje od predviđenog, učenici su dobili priliku usporediti svoje znanje s preko tisuću drugih sudionika, pogledati zanimljive radove i izlaganja o primjeni matematike te vidjeti matematiku u novom svjetlu.

Detaljnije rezultate pogledati na linku: http://mdi.hr/festival_matematike_2019