Županijska i državna natjecanja

Na održanim školskim natjecanjima u siječnju i veljači, u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Agencije za strukovno obrazovanje, sudjelovalo je 135 učenika i učenica iz 17 predmeta i područja. Na županijska natjecanja pozvano je ukupno  59 učenika i učenica.

Predmet / područje Školsko natjecanje Županijsko natjecanje Državno natjecanje
Hrvatski jezik 20 9 1
Engleski jezik 22 2
Talijanski jezik 3 1
Geografija 13
Povijest 6
Matematika 8 4 1
Fizika 2 1
Kemija 15 1
Biologija 7
Informatika 15 3
Latinski jezik 2 2
LiDraNo 11 10
Crveni križ 17 6
Pomorski nautičar 5 1
Gastro —- 1 1

Košarka (m)- 10
Odbojka (ž) 14
                 Ukupno 135 59 14

Najbolji rezultati ŽUPANIJSKIH NATJECANJA:

Hrvatski jezik – 1.  mjesto – Alen Komadina, 2.g, mentorica: Sandra Maljić, prof.

Hrvatski jezik – 4. mjesto – Sara Henč, 3.g, mentorica:Mirjana Čović, prof.

Hrvatski jezik – 6. mjesto – Mia Marija Šalov, 4.gc, mentorica:Milica Prole, prof.

Hrvatski jezik – 8. mjesto – Vanesa Muskardin, 1.g, mentorica:Zrinka Jensch, prof.

Hrvatski jezik – 8. mjesto – Ines Rizvić, 3.gc, mentorica:Rozana Perović, prof.

Hrvatski jezik – 8. mjesto – Marija Gazilj, 3.g, mentorica:Mirjana Čović, prof.

Hrvatski jezik – 9. mjesto – Stela Kučić 2.g, mentorica:Sandra Maljić, prof.

Fizika – 7.mjesto – Alen Komadina, 2.g; mentor Divko Hadžiev,prof.

Kemija – 2.mjesto – Brian Michael Bandera,4.gc; mentorica Lovorka Tomović, prof.

Matematika – 1.mjesto – Alen Komadina,1.g, mentor: Ivan Brzović, prof.

Matematika – 5. mjesto – Fran Daganić, 3.g, mentor: Divko Hadžiev, prof.

Matematika – 5. mjesto – Anđela Rukavina, 4.g,  mentor Ivan Brzović, prof.

Matematika – 6. mjesto – Mia Marija Šalov, 4.g,  mentor: Ivan Brzović, prof.

Talijanski jezik – 3. mjesto – Brigita Sorić, 3.h, mentorica: Barbara Šurlina Bilić, prof.

Informatika – 1.mjesto – Alen Komadina, 2.g, mentor: Davor Stipić, prof.

Informatika – 1.mjesto – Fran Saganić, 3.g, mentor: Davor Stipić, prof.

Informatika – 3. mjesto – Daniel Stipić, 1.g, mentor: Davor Stipić, prof.

Engleski jezik – 5.mjesto – Brian Michael Bandera, 4.gc: mentorica Daniela Mužić, prof.

Engleski jezik – 8.mjesto – Andrija Marinac, 4.h; mentorica Spomenka Hadžiev, prof.

Latinski jezik – 2.mjesto – Nika Utmar, 2.gc; mentor Vlaho Stražičić, prof.

Državna natjecanja

MATEMATIKA

Na 60. državnom natjecanju iz matematike održanom  u Poreču (hotel Pical), u vremenu od 28. do 30. ožujka 2019. g. sudjelovao je i naš učenik 2.g razreda Alen Komadina, u pratnji njegovog mentora profesora Ivana Brzovića.

U konkurenciji 19 učenika drugih razreda Alen je osvojio odlično 7. mjesto.

LIDRANO

Na Županijsko natjecanje Lidrano poslan je literarni rad i scenska igra:

• “Muoj armarun“ Matej Budinić, 1.g (mentorica Zrinka Jensch)
  • Dramsko-scenska igra „Mamma Mia na lošinjski način“ (glumili su sljedeći učenici: Nela Derokov, 2.g; Petra Ivanišević,2.g; Alen Komadina,2.g; Karla Krsmanović,2.g; Ana Mikić,2.g; Ana Stopar,2.g; Sebastian Andrijčić,2.h; Paola Cesarić,2.h; Lucija Bonić,2.h; Brigita Sorić,3.h). Učenike su vodile profesorice Barbara Šurlina Bilić i Sandra Maljić.

Dramsko-scenska igra “Mamma Mia na lošinjski način” (mjuzikl) predstavljala je tri županije (Primorsko-goransku, Ličko-senjsku i Istarsku) na državnoj smotri održanoj u Šibeniku od 27. do 29. ožujka 2019.(Turističko naselje Solaris).

STRUKOVNA ZANIMANJA

POMORSKI NAUTIČARI

Na zagrebačkom velesajmu je od 26.do 28.ožujka 2019. održano državno natjecanje strukovnih škola u 43 discipline, World Skills Croatia 2019.

U konkurenciji pomorskih škola, za našu školu svoje znanje i vještine pokazala je maturantica Nikolina Stupičić, učenica 4.nb razreda. Nikolina je osvojila visoko treće mjesto i okitila se brončanom medaljom.

HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČARI

Na World Skills Croatia 2019. naša škola je imala predstavnika i u disciplini poslovanja turističkih agencija. Natjecala se maturantica Ivana Mlacović, učenica 4.htt razreda pod vodstvom svoje mentorice prof. Patricije Tomich. Osvojila je 10. mjesto.

SPORTSKA NATJECANJA:

Škola se uključila s dvije ekipe: košarka (10 učenika) – 3. mjesto na županijskoj razini i odbojka (14 učenica) – 3. mjesto na županijskoj razini. Voditelj obje ekipe je Saša Javorović, prof.

U svibnju mjesecu će se održati i državno natjecanje iz Hrvatskog jezika. Na to natjecanje  pozvan je naš učenik Alen Komadina, 2.g koji je pobijedio na županijskoj razini.

Čestitamo svim učenicima i mentorima na sudjelovanju

i uspjehu na svim razinama natjecanja!