World Skills Croatia-Gastro 2019.

U petak, 22.veljače 2019. godine u 9.30 sati  u kongresnoj dvorani hotela Aurora u Malom Lošinju svečeno je otvoreno Međužupanijsko Gastro natjecanje III.regije.

Program svečanog otvaranja  pripremile su profesorice Sandra Maljić i Mirjana Čović  uz sudjelovanje  učenika naše Škole Nikole Filipasa, Ivane – Jozefine Ištoković, Brigite Sorić i Ane Stopar. Škola je u programu premjerno pokazala kratki video uradak o Školskom muzeju pomorstva i pomorskog školstava kojeg je snimila učenica Brigita Sorić uz pomoć Giovanne Jerolimić, mag.

Međužupanijsko natjecanje otvorila je  ravnateljica naše škole  Jelena Bralić i istaknula :

„…  Dragi učenici lijepo je što i ove godine dolaskom na Gastro natjecanje pokazujete interes za svoju struku i na najbolji način promovirate ugostiteljsko – turističku djelatnost, te razvijate pozitivan odnos spram budućeg zanimanja.

… Ovom prilikom zahvalila bih se djelatnicima Jadranka hoteli što su nam pružili svekoliku pomoć u organizaciji natjecanja i omogućili da se treću godinu zaredom održi natjecanje u jednom od njihovih hotela, ove godine u ovom lijepom hotelu Aurora.“

Svečano otvaranje uveličali su i pozdrave uputili predsjednica Zajednice turističko – ugostiteljskih škola Republike Hrvatske gđa. Ksenija Beljan, dogradonačelnik  Grada Malog Lošinja g. Anto Nedić i direktor Jadranka hoteli g. Rikardo Hesky.

Na natjecnju sudjelovalo je 26 učenika ( 5 kuhara, 5 konobara, 4 slastičara i 12 hotelijera)  iz 9 škola:

  1. Gospodarska škola Buje – Istituto professionale Buie
  2. Hotelijersko-turistička škola Opatija
  3. Srednja strukovna škola “Eugena Kumičića” Rovinj
  4. Srednja škola Ambroza Haračića, Mali Lošinj
  5. Srednja škola Markantuna de Dominisa Rab
  6. Srednja škola “Vladimir Gortan” Buje
  7. Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula
  8. Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč
  9. Ugostiteljska škola Opatija

 

Natjecanje je počelo u 10.30 sati. Sve discipline odvijale su se u prostorima hotela Aurora po planiranom hodogramu: kuharske discipline (kuharstvo i slastičarstvo) u kuhinji hotela, ugostiteljsko posluživanje u restoranu hotela, a hotelijerske discipline  (poslovanje recepcije hotela i poslovanje turističke agencije) u prostirima pored kongresne dvorane.

Turistička zajednica Grada Malog Lošinja organizirala je za mentore posjet u Muzej Apoksiomena.

Najbolji  učenici u gastronomskim disciplinama:

DISCIPLINA Kuharstvo   –  Luka Lukić, Srednja strukovna škola “Eugena Kumičića” Rovinj

DISCIPLINA Ugostiteljsko posluživanje – Angelica Damijanić, Srednja strukovna škola “Eugena Kumičića” Rovinj

DISCIPLINA Slastičarstvo – Lea Harkanovac, Ugostiteljska škola Opatija

 

Najbolji  učenici u hotelijersko – turističkim disciplinama:

DISCIPLINA  Poslovanje recepcije hotela – Emma Šanić, Ugostiteljska škola Opatija

DISCIPLINA Poslovanje turističke agencije – Ivana Mlacović, Srednja škola Ambroza Haračića, Mali Lošinj

Čestitamo svim učenicima na postignutim rezultatima i želimo uspjeh na državnom World Skills Croatia Gastro 2019. natjecanju koje će se održati na Zagrebačkom velesajmu od 26.-28. ožujka 2019.

LINKOVI

Konačni rezultati natjecanje Gastro 2019. ML

Popis učenika i mentora

https://jadranka.hr/news/natjecanje-ucenika-gastro-2019-odrzano-u-hotelu-aurora

Bilten GASTRO 22.2.2019. Mali Lošinj