Predstava “O Marinu Držiću”

U utorak, 19. ožujka – u holu naše škole – stotinjak učenika pratilo je predstavu-radionicu Kazališnog studija iz Rijeke “O Marinu Držiću” (izvođači Nerma Kreso-Kavain i Darko Kavain). Kazališni studio je umjetnička organizacija registrirana pri Ministarstvu kulture RH 2001. Ostvaruje ciklus predstava-radionice koje se bave najznačajnijim razdobljima i osobama povijesti drame i kazališta.

Predstava je bila kombinacija klasične predstave (originalni igrani prizori iz drama), predavanja (prozni dijelovi koji se tiču života Marina Držića), radionice (izabrani prizori u kojima sudjeluju sami učenici-gledatelji).

Učenici su s velikim zanimanjem pratili predstavu i svojim sudjelovanjem učinili da ona bude još dinamičnija i zanimljivija.