GASTRO – školsko natjecanje iz kuharstva

U srijedu, 29. siječnja 2020., u našoj školi održano je školsko natjecanje iz kuharstva (disciplina Pripremanja menu-a). U natjecanju su sudjelovali učenici 3.u razreda (kuhari): Vedrana Milinković, Adriana Skočibušić i Nikola Blaževac.

Kao toplo predjelo pripremali su punjenu domaću tjesteninu sa svježim sirom i umak po izboru natjecatelja.  Za glavno jelo korištena je namirnica juneći but s termičkom obradom – pirjanjem i palenta kao prilog. Za desert su imali zadanu temu prhko tijesto i jabuka.
Učenici su zadacima pristupili savjesno, odgovorno i kreativno te ostvarili sljedeći poredak: na trećem mjestu bila je Adriana Skočibušić, na drugom mjestu Nikola Blaževac, te na prvom mjestu Vedrana Milinković koja se time plasirala na međužupanijsko natjecanje koje će se održati 2.ožujka 2020.g. u Rovinju.