Svjetsko prvenstvo u karateu, Malezija

Lošinjske karatašice i učenice naše škole, Mihaela Kobale i Tereza Sorić, dostojno su predstavile Hrvatsku u dalekoj Maleziji gdje se održalo svjetsko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore. Natjecanje je trajalo u vremenu od 13.-16. listopada, u gradu Melaka. Naše cure skupa sa Riječankom Petrom Luketić čine hrvatsku kata-ekipu juniorki, a na svjetskom prvenstvu zauzele su vrlo dobro peto mjesto. U pojedinačnom natjecanju juniorki, nastupila je Mihaela Kobale i ušla među dvadeset najboljih. U Maleziju je putovala hrvatska reprezetacija sasavljena od 35 natjecatelja. Inače, ovo je curama četvrto za redom veliko natjecanje, i najveći do sada ostvaren rezultat. Želimo im puno uspjeha u daljnjem trudu i radu, i nadamo se da će ova ekipa braniti boje Hrvatske i na Europskom prvenstvu u Azerbejdžanu u veljači sljedeće godine.

Tereza Sorić, 2.g