Grčka tragedija u našoj školi

U svrhu  popularizacije kazališne kulture među mladima, a u sklopu projekta Kazalište i mladi, u četvrtak 15. studenog 2018. u holu Srednje škole Ambroza Haračića u Malom Lošinju gostovali su glumci Kazališnog studija Rijeka, Kavain Darko i Nerma Krešo. U interaktivnom izlaganju sadržaja vezanih uz književno  nasljeđe antike i djela Eshila, Sofokla i Euripida, približili su učenicima svijet grčke tragedije svojom predstavom-radionicom. Kazališni studio  umjetnička je organizacija koja djeluje od 2001. godine i čiji se rad temelji na  stvaranju komunikativnih i poučnih projekata koji mladima približavaju povijest kazališta i upoznaju ih s osnovama kazališne umjetnosti kroz interakciju s publikom.

Na Grčkoj tragediji sudjelovali su učenici 2.,3. i 4. razreda opće gimnazije te učenici 4. razreda hotelijersko-turističkih tehničara sa svojim profesoricama, Sandrom Maljić i Mirjanom Čović. Kako je riječ o interaktivnoj predstavi- izlaganju, uključili su se i učenici. Lik Antogone, točnije, dio njenog monologa, govorila je Nela Derokov, učenica 2. g razreda, a sukobljenu su braću predstavili Fran Saganić, učenik 3.g razreda, u ulozi Eteokla i Alen Komadina, učenik, 2. g razreda, u ulozi Polinika.