RADIONICA FILCANJA VUNE U SURADNJI S UDRUGOM RUTA “VUNENI SVIJET”

Udruga „Ruta“, osnovana je 2000.godine s ciljem da obogati otočku svakodnevnicu i sačuva djeliće otočke tradicije i izvornosti za generacije koje dolaze. Udruga danas broji desetak aktivnih članova, u njoj radi puno volontera uz koordinatoricu Vesnu Jakić. Ruta danas nastoji popularizirati rad s vunom kroz kreativne radionice, a projekti udruge odavno su prešli granicu našeg otoka i naše države. Ruta je nositelj raznih priznanja za rad i kvalitetu, a proizvodi udruge nose naziv Otočki proizvod.

Dana 6.12. na Dan škole i dan Svetog Nikole, učenici 4. h razreda, Mali Lošinj i razrednica Barbara Šurlina Bilić ugostili su u školi gospođu Vesnu Jakić i uz njeno stručno vodstvo izradili božićne kuglice od vune. Učenici su imali priliku, osim kreativno izraziti se, čuti kvalitetnu poduzetničku otočku priču u koju je utkano puno ljubavi, truda, rizika, originalnih ideja i uspjeha. Upoznali su se sa svim proizvodima koje Ruta nudi, ali i ostvarenim i budućim projektima. Za učenike hotelijerskog smjera ova je radionica bila vrlo korisna jer danas Ruta prepoznatljiv turistički proizvod našeg otoka.