Naši bivši učenici dobili rektorove nagrade

Dvoje creskih studenata, naših bivših učenika, dobilo je rektorovu nagradu zagrebačkog sveučilišta, za aplikaciju za mobilne telefone namijenjenu pomoći u rehabilitaciji djece s govorno-jezičnim poremećajima.

Anđela Nikolić Margan je studentica fonetike i turkologije na Filozofskom fakultetu, a Antonio Buničić studira informacijske i komunikacijske tehnologije na Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Aplikacija je osmišljena kao niz ujedno zabavnih vježbi za djecu od 4 do 12 godina starosti, a pridonosi pravilnoj artikulaciji, razvijanju vokabulara i grafomotoričkih sposobnosti, te razvoju čitalačkih sposobnosti.

Dvoje studenata zajedno su pohađali osnovnu i srednju školu u Cresu, a ovaj rad pokazuje zanimljiv spoj različitih profesionalnih usmjerenja.

Rektorova nagrada

Isto tako, rektorovu nagradu za izvrsnost Sveučilišta u Rijeci dobio je naš bivši učenik Marko Lettich koji trenutno studira na diplomskom studiju građevinarstva.

Čestitamo našim bivšim učenicima.