Obilježen Dan jabuka

Tradiciju održavanja Dana jabuka započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. Jabuka je predstavljena kao simbol fizičke, kulturne i genetske raznolikosti koju je neophodno očuvati.S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole, restorani, organizacije i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

Naravno da smo se i ove godine priključili obilježavanju tog dana. Grupa Vršnjaci-pomagači, uz pomoć učenica iz 2.razreda ugostiteljske struke i pod vodstvom profesorica Elene Busanić i Sandre Jureković, potrudila se pripremiti štrudle od jabuka koje su onda, uz svježe jabuke s prigodnim porukama, podijelili učenicima tijekom velikog odmora.