Kraljica u školi – Festival aromaterapije APSYRTIDES 2015.

Učenicima 2.G razreda za kraj nastavne godine u posjet je stigla kraljica – i to kraljica zdravlja, jedna od najljekovitijih biljaka na otoku Lošinju, Aloe vera. Aromaterapeutkinja Maja Sakač predstavila je učenicima, u pratnji nastavnica Zvjezdane Horvat i Alenke Kovačević, neka od ljekovitih svojstava te biljke.

Saznali smo da je Aloe vera na Lošinj stigla iz Afrike, naučili kako između četiristotinjak vrsta Aloe prepoznati onu ljekovitu, kako je uzgajati i koristiti. U praktičnom dijelu radionice, učenici su izdvajali gel iz listova biljke i počastili se napitkom od voća i Aloe vere, kojeg su sami pripremili u restoranu Škole. Za kraj, kraljicu smo zasadili u naš vrt, bogatiji za lijepo iskustvo i znanje o prirodi oko nas.