Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica” 2015.

Marko Mikić osvojio 3. mjesto

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva, 19. ožujka 2015. godine, održano je, po sedamnaesti put, Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”.
I ove školske godine, deveti put zaredom, naša škola (23 učenika u Malom Lošinju i 34 u Cresu) sudjelovala je na tom međunarodnom matematičkom natjecanju.
U isto vrijeme, s približno istima zadacima, natjecalo se 6.000.000 sudionika u 42 zemlje (Austrija, Belgija, Bjelorusija, Brazil, Bugarska, Rusija,SAD, Kazahstan, Cipar, Češka, Ekvator, Estonija, Finska, Francuska, Grčka, Gruzija, Hrvatska, Norveška, …) što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem svijeta.
Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika su objavljeni 6. svibnja 2015. godine na internet stranici HMD-a (www.matematika.hr/klokan/2015/), a ostali sudionici će svoj plasman saznati kod povjerenika škole (Melite Chiole i Ivana Brzovića) nakon preuzimanja nagrada krajem svibnja.
Nagrađeni učenici naše škole (čiji je rezultat u svojim kategorijama među 10% najboljih u Hrvatskoj) su:
Razina CADET (8. razred OŠ i 1. razred SŠ):
Damian Jedretić
Razina JUNIOR (2. i 3. razred SŠ):
Marko Mikić, Matej Salković, Tea Brđanović, Luka Antunović, Robert Kremenić, Dorian Brnić,
Razina STUDENT (4. razred SŠ):
Kristian Stepančić, Jakov Vidulić
Posebno treba istaknuti ogroman uspjeh Marka Mikića koji je osvojio 3.mjesto te Mateja Salkovića koji je zauzeo 9. mjesto na ljestvici najboljih u Hrvatskoj u svojoj kategoriji.