Nautičari peti na državnom natjecanju

Od 22.04. do 24.04.2015.godine u Šibeniku je održano 19. Državno natjecanje učenika u obrazovnom sektoru prometa i logistike. Domaćin je ove godine bila Srednja škola Zlatar.
Osim pomorskih nautičara natjecali su se i tehničari PTT prometa, tehničari za logistiku i špediciju, tehničari cestovnog prometa, tehničari željezničkog prometa, zrakoplovni prometnici i vozači motornih vozila. Ukupno 51 učenik iz 27 škola.
Natjecatelji se propituju u različitim disciplinama; rješavanju zadataka objektivnog tipa, praktičnoj primjeni strukovnih znanja i vještina te prezentaciji samostalnog rada.
U konkurenciji pomorskih nautičara našu školu je predstavljao učenik Jakov Vidulić u pratnji prof. Ivana Komadine, zauzevši 5.mjesto. Njegova mentorica bila je prof. Aldina Burić.
U Državnom povjerenstvu, zaduženom za organizaciju i provedbu natjecanja nalazi se i prof. Renato Dudić, djelatnik naše škole.