Uručene svjedodžbe maturantima

Obnovljen je običaj da se učenicima završnih razreda svjedodžbe svečano uruče. U srijedu , 9. srpnja u 10.00 sati, u holu školske zgrade upriličen je prigodni kulturni i zabavni program kako bismo se oprostili od naših maturanata, a prije svega čestitali im uspjeh.

Čestitkama i željom da budu tvorci vlastite životne sreće najprije im se obratila  lošinjska dogradonačelnica gospođica Ana Kučić čija pojava i obraćanje prisutnima stvara vedro ozračje. Grad je ove godine, kao i uvijek do sada, izdašno podupirao niz uspješnih izvanškolskih aktivnosti: projekte, natjecanja, smotre,revijalna natjecanja.

Prigodni govor o brojnim uspjesima u redovnom školskom radu i radu u sportskim, jezičnim, pomorskim, matematičkim, volonterskim i humanitarnim skupinama, održala je ravnateljica, profesorica Jelena Bralić koja je zaslužnim učenicima podijelila vrijedne nagrade.

Uz prigodno slovo svaki je razrednik uručio svjedodžbe svojim učenicima:

• 4.NB,  profesorica Aldina Burić
  • 3.up, profesor Ivan Katalinić
  • 4.HTT,profesor Vlaho Stražičić
  • 4. g, profesorica Zrinka Jensch

Glazbeni je dio programa, osim himne na početku, izvela skupina učenika naše Škole: Dorotea Dumenčić, Josip i Karlo Hofmann i Jakov Vidulić.

Cijeli je prostor  bio svečano urešen, program je , kao i puno puta do sada, izvrsno vodila Lucija  Fabijanić, učenica 3. g razreda.

Svečanost je pratio i velik broj nastavnika, a bilo je i nekoliko roditelja. S obzirom da je 90% maturanata osobno došlo na svečanost uručenja svjedodžbi, pomno dotjerani i razumno ozbiljni, smatramo da smo zajedno doživjeli ljepotu i dostojanstvo uspješno završenog jednog bitnog kruga života.

Evo i imena nagrađenih učenika:

• Nagrađeni učenici završnih razreda za poziv ili sudjelovanje na državnim natjecanjima
  1. Ella Malenica – 4.h – pozvana na Gastro 2014.
  2. Klementina Dodig – 4.n – 2.mjesto na državnom natjecanju pomorskih nautičara
  • Nagrađeni učenici koji su sve godine prošli s odličnim uspjehom:
  1. Dorotea Dundov-Strčić – 4.g
  2. Ruth Eva Jensch – 4.g
  3. Antonia Kovač – 4.g
  4. Martina Marijanović – 4.g
  5. Elena Murljačić – 4.g
  6. Renato Picinić – 4.g
  7. Eni Tomović – 4.g
  8. Ella Malenica – 4.h
  • Nagrađeni učenici koji su završni razred prošli odličnim uspjehom (najmanji opći uspjeh 4,70)
  1. Karmela Crnović – 4.g