PORUKE ZAHVALNOSTI

Koliko ste puta izgovorili riječ HVALA, automatski, iz pristojnosti. Što se zapravo poručuje tom riječi ako je iskreno izgovorimo?

Zahvalnost je osjećaj koji se u nama javlja kada shvatimo da smo od nekoga dobili nešto dobro. Zahvalnost, kao ljudska vrlina, pozitivno utječe na osobnu dobrobit, na odnose s drugima.

Poticanjem osjećaja zahvalnosti povećavamo svoje životno zadovoljstvo jer potiče dobra sjećanja o prošlosti.

Zahvalnost stvara čvrste veze s nama važnim ljudima.

Usmjeravanjem na zahvalnost u jednoj situaciji otvorit će nam se horizont za zahvalnosti i prevladat ćemo našu prirodnu usmjerenost na negativne događaje iz okoline koja je korisna za preživljavanje. Međutim, je li naš cilj puko preživaljavanje?

Učenici su dobili sljedeći zadatak:

• prisjetiti se situacije u kojoj im je netko pomogao, bio uz njih, ili im dao nešto dobro

• osmisliti kratku poruku u kojoj su izrazili svoju zahvalnost nekoj osobi

• napisati poruku na ceduljicu i predati ceduljicu kako bi se izradio poster koji je proširio ozračje zahvalnosti našom školom

Evo nekoliko fotografija: