Državno natjecanje iz povijesti

Od 17. do 19. travnja 2013., na Državnom natjecanju iz povijesti u Lovranu, u kategoriji samostalnih istraživačkih radova, sudjelovali su učenici Antonia Kovač (3.g) i Marin Softić (4.g) s temom “Pošumljavanje i poljepšavanje Malog Lošinja”. U istraživanju je sudjelovala i Karmela Crnović (3.g), a mentorica je profesorica Lidija Kosmos.

Učenici su osvojili 4. mjesto od ukupno 15 radova koliko ih je bilo pozvano na Državno natjecanje. Poziv na Državno natjecanje uslijedio je nakon osvojenog 1. mjesta na županijskom natjecanju u Opatiji – 6. ožujka 2013.

Natjecanje u kategoriji samostalnog istraživačkog rada sastojao se od:

– istraživačkog eseja (približno 18 000 znakova) – s temom iz zavičajne povijesti,

– izrade prezentacije,

– prezentiranja istraživanja (15 minuta) i

– odgovaranja na pitanja peteročlanog povjerenstva.

Zahvaljujemo se našim učenicima i prof. Lidiji Kosmos na uloženom trudu i čestitamo im na osvojenom 4.mjestu.