Luka Viljevac iz 4.N razreda 3. na Državnom natjecanju pomorskih nautičara

U organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih je od 17. do 19. travnja 2013. godine održano državno natjecanje zanimanja iz sektora Promet i logistika.

Natjecanje je već tradicionalno održano u hotelsko-turističkom naselju Solaris blizu Šibenika, a ove godine je domaćin bila Tehnička škola u Zagrebu.

Iz naše škole je na natjecanju sudjelovao Luka Viljevac, pomorski nautičar iz 4.n razreda koji je osvojio treće mjesto, a mentorica mu je bila prof. Aldina Burić.

Natjecanje se satojalo od tri djela:

1. rješavanje zadataka objektivnog tipa;
  2. rješavanje praktičnih zadataka iz stabilnosti broda i rada na pomorskoj karti;
  3. predstavljanje samostalnog rada.

Za svoj samostalni rad je Luka odabrao “Povijesni razvoj trgovačkih brodova” a njegovu prezentaciju možete pogledati ovdje: Prezentacija za Državno natjecanje.

Članak o natjecanju koji prenosi Agencija za strukovno obrazovanje možete pročitati ovdje:  Članak ASOO

Neke fotografije sa natjecanja možete pogledati ovdje:  Galerija fotografija