Predstavljanje Pomorskog fakulteta u Rijeci

U ponedjeljak, 22. travnja 2024. godine učenici završnih razreda imali su priliku poslušati informacije o mogućnostima studiranja na Pomorskom fakultetu u Rijeci – PFRI.

O fakultetu je sadašnjim učenicima govorio naš bivši učenik – Dr.sc. David Brčić, izvanredni profesor na Pomorskom fakultetu u Rijeci.

Na samom početku, učenici su se upoznali s pojmovima: prijediplomski, diplomski i poslijediplomski studij, ECTS bodovi, prvostupnik i magistar. Na PFRI-ju je moguće upisati studije:

1. Nautika i tehnologija pomorskog prometa
  2. Brodostrojarstvo
  3. Elektroničke i informatičke tehnologije u pomorstvu
  4. Promet i mobilnost
  5. Logistika i menadžment u pomorstvu i prometu.

Prof. Brčić je učenike upoznao s prostorima i opremom fakulteta, mogućnostima studiranja u inozemstvu kao i kasnijim prednostima prilikom zapošljavanja u struci. Također je prikazao i ostale aktivnosti studenata (sportske, zabavne i humanitarne).

Učenici su pozvani na Dan karijera PFRI-ja koji će se održati 24. travnja ove godine.

Na kraju predavanja su učenici postavili još nekoliko pitanja o PFRI-ju.