Druženje ŠiZ-ovaca u Zaboku

U sklopu Fakultativne nastave Škola i zajednica, 16 šizovaca u pratnji nastavnice Barbare Šurlina Bilić posjetili su Srednju školu za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću u Zaboku.

Zašto Zabok?

Njihova ovogodišnja ŠiZ grupa odabrala je sličnu temu našoj, a to je “Kulturne navike mladih” u Zaboku”. Tema naših srednjoškolca je “Događaji izvan sezone na otoku Lošinju”.

Susret je dio terenske nastave ovog predmeta s ciljem da učenici razmjene iskustva sa svojim vršnjacima.

Susret su započeli u Krapini zajedničkim posjetom “Muzeju krapinskih neandertalaca”, nakon čega su se uputili u Zabok gdje su ih domaćini divno ugostili, razgledali su njihovu školu i kušali odlične domaće štrukle.

Razmjenili su iskustva, razgovarali o rezultatima provedenih anketa, o susretima s raznim akterima iz svojih lokalnih sredina i o mogućim aktivnostima koje će provesti kroz zadnju dionicu ŠiZ-a “Djeluj”.