Održan stručni skup za zanimanje pomorski nautičar

Od 24. do 25. kolovoza održan je u našoj školi stručni skup za nastavnike strukovnih predmeta za zanimanje pomorski nautičar.

Na stručnom skupu su sudjelovali nastavnici iz pomorskih škola u Bakru, Dubrovniku, Splitu i Zadru te viša savjetnica iz ASOO-a.

Stručni skup je započeo u četvrtak, 24. kolovoza obilaskom i plovidbom logherom “Nerezinac”. U popodnevnim satima svoja predavanja održale su prof. Aldina Burić iz M.Lošinja (Elektronička teretnica) i viša savjetnica iz ASOO-a, prof. Kristina Miklaužić (Modularno planiranje i programiranje).

U petak, 25. kolovoza prof. Antonio Zubčić iz Zadra upoznao je nazočne s detaljima o provedenom nadzornom posjetu EMSE a nakon njega je prof. Jerko Strgar iz Dubrovnika održao predavanje i radionicu o prvoj pomoći u učionici.

Susret nastavnika, rasprave i radionice kao i neformalno druženje kroz slobodno vrijeme bili su izvanredna prilika za razmjenu iskustava i dogovor za daljnju suradnju.