Završni rad ugostitelja – kuhara

Kuhar postaje umjetnik kada ima što reći kroz svoj tanjur, kao slikar na slici” (Joan Miro`)

Dana 27. lipnja 2023.g., u hotelu Punta, održali smo obranu završnih radova naših učenika  ugostiteljskih zanimanja (kuhara). Pod vodstvom svoje mentorice Milanke Poldan uspješno su obranili svoje teme završnih radova.

Učenici su pripremali razna ukusna jela (carpaccio od morskih plodova, juha od bundeve, rižoto od peradi, sarma s pire krumpirom, juneći odrezak s palentom i brokulom, svinjska pisanica s gratiniranim krumpirom i glaziranom mrkvicom, pohani žablji kraci s krumpirom i blitvom, file brancina u škartocu, urmašice i krema u čaši s vanilijom, mascarponijom i medom) koja su svojim izgledom plijenili pažnju članova Povjerenstva za izradu i obranu završnog rada. Obrani završnog rada nazočili su naša ravnateljica – prof. Jelena Bralić i gđa Ida Shala, specijalistica razvoja ljudskih potencijala iz Društva Jadranka Turizam d.o.o.

Evo nekoliko fotografija naših učenika – kuhara i njihovih radova: