Školski buvljak

U subotu, 20.05.2023.g., na glavnom malološinjskom trgu održali smo školski buvljak. U ponudi su bili rabljeni predmeti – odjeća, modni dodaci, knjige… koje su kao svoj višak  dali učenici i djelatnici škole. Na štandovima su građani mogli uzeti što im se sviđa u zamjenu za donaciju.

Naši učenici – ugostitelji su, pod vodstvom njihove nastavnice Milanke Poldan, pripremili muffine i zdrave prirodne sokove koje su također nudili sugrađanima.

Cilj ovog buvljaka je bio prikupiti novce za oplemenjivanje školskog prostora uređenjem učionice u prirodi, kao i poticanje održivog razvoja i kružne ekonomije kroz recikliranje i ponovnu upotrebu stvari.

Ovaj buvljak je bio uspješan i dobro prihvaćen od sugrađana čemu su pridonijeli marljivi učenici-volonteri pod vodstvom naših profesorica Elene Busanić i Barbare Šurlina Bilić kao i zaposlenici škole kroz pomoć i podršku. Ovom prilikom im se zahvaljujemo, kao i Radio Lošinju i portalu Otoci.net na medijskom praćenju.