More zna, otok pamti.

Hvale vrijednoj akciji čišćenja podmorja i obale našeg otoka, u organizaciji Plavog svijeta i ronilačkog centra Subseason, i ove godine priključila se i naša škola.

U subotu, 1. travnja 2023. dvadesetak učenika i učenica 1. h i 1.g razreda, uz nastavnice Zvjezdanu Horvat i Barbaru Šurlina Bilić, u ovoj su akciji ispred restorana Bocca Vera pomagali roniocima u vađenju otpada iz naše otočke uvale. Učenici su se osobito iznenadili kada su ronioci izvukli osim uobičajenih predmeta poput stakla, plastike, limenki ili guma i predmete poput štapova za pecanje, predmete s terasa ugostiteljskih objekata i dječju biciklu.

Učenici 3.u razreda, uz pratnju nastavnika Ante Nedića, na Kadinu su zasadili nova mlada stabla pinija.

Zahvaljujući organizatorima ovo prekrasno, sunčano i edukativno jutro učenici su završili podnevnim ručkom.

William S.M. rekao je “More je veliki iscjelitelj, uskoro ćete i sami saznati”. Samo zajedničkim snagama možemo učiniti da naše prekrasno more takvim i ostane.