Dan mimoza

U obilježavanju Dana mimoza sudjelovalo je 27 mladića završnih razreda, uz podršku nastavnica Elene Busanić i Barbare Šurlina Bilić.  Izradili su vaze od recikliranih staklenki koje su obojali akrilnim bojama, ukrasili vrpcama, dobro se zabavili i dodavanjem grančice mimoze darivali djevojke/kolegice iz razreda i kolegice iz područnog odjela u Cresu. Povodom obilježavanja nacionalnog tjedna/dana borbe protiv raka grlića maternice, poznatog i kao “Dan mimoza” ovom simpatičnom gestom pokazali koliko su važne i podsjetili ih da se brinu za svoje zdravlje.

Vaze od recikliranih staklenki možete vidjeti na videu: https://www.facebook.com/100087101432473/videos/705089677688404

U sljedećem tjednu ideju ćemo zaokružiti predavanjem na temu zaštite reproduktivnog zdravlja žene.
Zahvaljujemo dobrim ljudima koji su nam za ovu svrhu donirali grane ovog predivnog cvijeta koje su učenici nižih razreda marljivo prikupili te u holu škole izradili i izložili prigodan plakat.

Naše volonterke, učenice 2.h razreda, sudjelovale su u akciji Lige protiv raka pomaganjem u prikupljanju dobrovoljnih priloga na Danu mimoza organizirano u Udruzi umirovljenika u Malom Lošinju.

Slike i video govore više od riječi, uvjerite se i sami.