Naši filmaši odlaze na filmske festivale

Filmska skupina naše škole započela je s radom u protekloj školskoj godini, ostavljajući iza sebe zanimljive video uratke. Njihove naslove možemo pratiti na školskom YouTube kanalu, ali od ovog ljeta ti naslovi krasit će i neke od prestižnijh  filmskh festivala za mlade.
Svakako najzamjetniji je prolaz na 27. Filmskoj reviji mladeži i 15. Four River Film Festivalu gdje je od 1.364 prijavljena filma, selekcijska komisija odabrala 63 naslova koji će biti prikazani od 6. do 10. rujna u Karlovcu. Filmski uradak slobodnog stila Just Two Of Us predstavljat će našu školu na spomenutom festivalu.
Naši filmaši su prošli i na Dubrovnik Film Festivalu sa filmom  In a Hurry gdje je od 342 prijavljena filma u selekciju ušlo 50 filmova.
Isti film prošao je još i na druga dva festivala na FIFES Comedy film festival u Zagrebu i
The International Short Film Festival u Srbiji. Na spomenutomo festivalu u Srbiji prošao je i uradak Sakralni objekti otoka Lošinja.
Našim filmašima čestitamo na prolazu, sreću na festivalima i još puno puno budućih filmskih festivala.