Fešta lošinjske kuhinje

U četvrtak, 28.travnja 2022.,g., na našem malološinjskom trgu, održana je tradicionalna Fešta lošinjske kuhinje.Cilj ove Fešte je prezentirati stanovnicima i gostima posebnu gastro ponudu te im omogućiti poseban gastro doživljaj.

Na toj Fešti su sudjelovali i naši učenici ugostiteljskih zanimanja (konobari i kuhari) predvođeni njihovim stručnim nastavnicima. Pripremili su kalandraku (janjeći gulaš), riblju paštetu, paštetu od slanutka i lučca, kolač od smokava i limun kolač, focacciu sa slanim srdelama i maslinama.

Sudjelovali su učenici 3.razreda i to: kuhari Stela Sintić, Laura Stanković, Krešimir Vidović, Luka Bilić i Kristijan Paparić  te konobari  Alen Štrbac i Josip Ćurković a vodili su ih njihovi stručni nastavnici Milanka Poldan i Ivan Lukić.