Hrvatska volontira – volontiramo i mi

Naša škola priključila se volonterskom pokretu pod nazivom „Hrvatska volontira“ koji se već devetu godinu za redom održava krajem svibnja kako bi se volonterstvo proširilo i promoviralo u javnosti.

Svoje vrijeme i rad odlučili smo pokloniti našim dugogodišnjim suradnicima u volonterstvu – Domu za starije i nemoćne u Velom Lošinju, ali ne kroz uobičajena druženja s korisnicima nego kroz akciju uređenja okoliša. Tako se u srijedu, 22.svibnja , u ranim popodnevnim satima, jedanaestoro učenika – volontera i njihova voditeljica prof. Elena Busanić  prihvatilo posla uređenja okućnice Doma. Nakon tri sata rada raslinje u vrtovima Doma imalo je nešto drugačiji oblik.

Volonteri su bili zadovoljni što su svojim radom mogli uljepšati okoliš u kojem borave korisnici Doma u ove proljetne dane.