Klokan bez granica

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 21. ožujka 2019. godine u 12 sati i 30 minuta održalo se, po dvadeseti put, Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”. Moto igre – natjecanja “Matematički klokan” je: bez selekcije, eliminacije i finala.
Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici “Klokana” francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica.
Pod vodstvom prof. Hajdi Stepančić u matičnoj školi se natjecalo 19 učenica i učenika dok se u područnom odjelu u Cresu natjecalo 37 učenica i učenika (voditeljica natjecanja bila je prof. Melita Chiole).
Rezultati natjecanja objavit će se u svibnju.

Evo nekoliko fotografija s natjecanja u Malom Lošinju.