Stepenice tolerancije

Ove godine Vršnjaci pomagači s voditeljicama profesoricama Elenom Busanić i Sandrom Jureković, osmislili su poruke koje promiču toleranciju, poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti. Te poruke ispisali su na stepenicama koje simboliziraju Stepenice tolerancije. Penjući se njima rastemo kao ljudi.

Prepoznavanje problema u načinu komuniciranja i međusobnog ophođenja učenika, a posebno u načinima rješavanja konfliktnih situacija, neophodan je korak svake škole koja nastoji ostvariti sigurno i poticajno okruženje za svoje učenike i djelatnike. Svrha svih školskih aktivnosti je uključivanje učenika u pozitivne, kreativne aktivnosti koje potiču učeničku suradnju, njeguju vrijednosti zajedništva i prijateljstva, te omogućuje da se svaki učenik osjeća zadovoljno i uspješno.