Predavanje dr.sc. Vedrana Vukotića

Povodom Dana škole, dana 5. prosinca 2017. godine, s početkom u 13.15 sati, bivši učenik naše škole, dr. znanosti Vedran Vukotić, održao je predavanje za zainteresirane učenike pod nazivom “Strojno učenje, računalni vid i obrada prirodnog jezika”.

Na predavanju je bilo dvadesetak učenika iz više razreda koji su zainteresirani za informatiku.

Dr. Vukotić je objasnio što je to strojno učenje te pokazao neke zanimljive primjere primjene u praksi. od posebnih “fotoshpova”, do prepoznavanje zvuka temeljem slike predmeta, od opažanja otkucaja srca na licu osobe do prebrojavanja prolaznika na pješačkom prijelazu te još mnoge zanimljive mogućnosti ove grane informatičke znanosti.

Interview s dr. Vukotićem i podatke o njegovom obrazovanju se mogu naći na stranici škole u postu od 12. studenog 2017. godine.