Predstavljena knjiga Mirne Kučić

U petak je u Cresu bila predstavljena knjiga naše bivše učenice Mirne Kučić. Mirna je svoje srednjoškolsko obrazovanje završila u Područnom odjelu u Cresu, a studij hrvatskog jezika i povijesti na Filozofskom fakultetu u Rijeci. Tijekom cijelog školovanja bila je odlična učenica i težila je izvrsnosti u svemu što je radila. Knjiga je utemeljena na njenom diplomskom radu „Društvena povijest Predošćice na otoku Cresu (1905-1945.) kroz nonin kaleodoskop:primjer istraživanja metodama usmene povijesti“.

O načinu istraživačkog rada  mlade profesorice, sadržaju knjige i samoj  njenjoj izradi govorili su Franjo Velčić, zatim Julijano Sokolić u ime nakladnika Katedre Čakavskog sabora Cres-Lošinj, te Bruno Lončarić.

Bilo je to predstavljanje knjige i sjećanje na Mirnu, svestranu, vrijednu, temeljitu, veselu i dobru, Mirnu na koju smo ponosni i mi i čitav otok.