Četrdeset godina u novoj zgradi

Na sjednici Nastavničkog vijeća, 25. svibnja 2015., obilježeno je 40 godina od svečanog otvaranja naše školske zgrade. Ideja za zgradu, koja izgledom podsjeća na komandni most broda, osmišljena je u projektnom birou Didaktainvesta iz Zagreba, poduzeću koje je bilo specijalizirano za opremanje školskih i predškolskih ustanova. Bila je to ideja inventivnog stručnog tima te suautorski projekt arhitekata Radovana Tajdera i Mladena Anđela. Konačna realizacija uslijedila 1975. godine, pa je u jesen te godine nastava počela u novoj zgradi.
Na sjednici Nastavničkog vijeća maturanti Marija Mikić i Damjan Stanić predstavili su svoj znanstveno istraživački rad Plovidba programom Nautice s kojim su sudjelovali na Državnom natjecanju iz povijesti. Rad je posvećen još jednoj obljetnici – 160-oj godišnjici osnutka Pomorske škole u Malom Lošinju.