Obilježili smo Svjetski dan pješačenja

Skupina naših učenika, pod vodstvom prof. Patricije Tomich, obilježili su Svjetski dan pješačenja usponom na Osoršćicu – u nedjelju, 19. listopada 2014.

Polazak je bio u 8.30 iz Nerezina, do vrha sv. Mikula (577 m), preko vrha Televrin (588 m), do planinarskog doma na Mažovi (274 m)  i povratak u Osor oko 16.00 sati.

Za posjeta Osoršćici i njenim duž hrpta nanizanim vrhovima sreli smo nekoliko organiziranih skupina: mlađe juniore Vaterpolo kluba “Lošinj”, brojnu skupinu gostiju iz Šoštanja (Sloveniji) te druge izletnike.

Uz posjet najvišem vrhu Televrinu, na 588 metara nadmorske visine, te atraktivnom vrhu Sv. Mikuli (557 metara), otkud puca još bolji pogled na lošinjski akvatorij, pa i mnogo, mnogo dalje, sudionici su se okrijepili grahom kojega je u planinarskom domu na vrhu Mažova gora (274 m) pripremio Zdravko Rotim, a za sve posjetitelje ovom zgodom obrok je bio besplatan, (sponzorstvom naše Turističke zajednice). Naravno, vrijeme predaha u domu, bila je zgoda za riječ-dvije s Boltom Gaberšekom, voditeljem Planinarskog društva “Osoršćica”, poznavateljem svakog kutka otočne planine.

Ukupno smo propješačili oko 12 km, ali uz ugodan, skoro ljetni dan, i dobro društvo nije izostalo ni smijeha ni zabave, ali i pokoje upale mišića.