Forum kazalište ponovno u akciji!

Nakon nekoliko uspješnih predstavljanja grupe forum kazališta naše škole, učenici su u vodstvu profesorice Elene Busanić Sušić krenuli u pripremanje novih predstava.
Za sve one koji žele znati više  evo objašnjenja što je to zapravo Forum kazalište:

Ovaj model kazališta zamislio je i razvio ’70-tih godina istaknuti brazilski redatelj Augusto Boal.
Forum-kazalište je okupljanje u kojem sudjeluju i glumci i gledatelji.Gledatelji daju svoja vlastita rješenja te su aktivno uključeni u izvedbu  tako što zamjenjuju lica na sceni i improviziraju različita rješenja prikazanog problema. Cilj je istražiti što više mogućnosti.
U forum scenama prikazuju se problemi komunikacijske prirode, oblici nasilne komunikacije  ili bilo kakav oblik tlačenja u kojem je jedna strana zakinuta za pravo na dijalog.
Osnova je djelovanje, motiviranje gledatelja-glumca na akciju, na promjenu modela zadanog u forum sceni…