Shakespeare u našoj školi

Povodom 450 obljetnice rođenja W.Skakespearea u srijedu 14.svibnja su u našoj školi gostovali glumci Kazališnog studija iz Rijeke. Predstavili su stvaralaštvo ovog znamenitog pisca, posebno se osvrnuvši na izgled pozornice i razvoj kazališnih kuća u renesansi. Uprizorili su nekoliko najupečatljivijih scena Sna ivanjske noći. Specifičnost ovog Kazališnog studija je spoj izvedbe i edukacije. U tom smislu odabrano je nekoliko glumačkih parova iz publike te su uz oduševljenje gledatelja i sami uprizorili zadane scene.

Ovo nije prvi puta da su gostovali u našoj školi. Prošle godine su uprizorili ulomke iz djela našeg poznatog renesansnog komediografa M.Držića. Nadamo se da će se suradnja nastaviti na obostrano zadovoljstvo i iduće godine