Zdrav za 5

Ministarstvo unutarnjih poslova RH, Ministarstvo zdravlja RH i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode RH u želji da zajednički djeluju na području prevencije ovisnosti te podizanja razine javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta,  provode zajednički projekt pod nazivom „Zdrav za 5“. Projekt se sastoji od dvije komponente. Prva se odnosi prevenciju ovisnosti, a druga na zaštitu okoliša i prirode.

U srijedu, 7. svibnja 2014. godine, naši učenici čistili su okoliš školske zgrade u sklopu druge komponente spomenutog projekta. Vrijedni učenici prvih i drugih razreda s njihovim razrednicima, u suradnji s predstavnicima Policijske postaje u Malom Lošinju- Josipom Gaziljem, Zvonimirom Babićem i Mariom Žagarom, uklanjali su otpatke ispred i iza školske zgrade i time doprinjeli ljepšem i ugodnijem ambijentu škole.