HOMO SI TEĆ

Homo si teć 2014. – “Trči kadgod!”

Tradicionalni festival sporta i rekreacije “Homo si teć” je18. izdanje manifestacije koja redovito okuplja preko deset tisuća posjetitelja iznova potvrđuje da Rijeka ima jednu od najdugovječnijih i najposjećenijih uličnih utrka u Hrvatskoj.

Na cijeloj manifestaciji je sudjelovalo:

– Homo si teć, nekompetitivna utrka po užem centru Rijeke (8.000 sudionika), cca 3,5 km

·         – Riječki polumaraton (700 sudionika, boduje se za pojedinačno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu)

·         – Utrka štafeta (3×7 km) na trasi polumaratona – 150 sudionika

·         – dm Baby bonus cup (1.000 djece vrtićke dobi)

·          – Hendi cup (500 osoba s invaliditetom)

Na utrci Homo si teć, po užem centru Rijeke, nastupilo je 15 učenika naše Škole, a na štafeti u sklopu Riječkog polumaratona nastupila su 3 učenika 2g razreda: Carla Pribanić, Karmelo Škoda i Marin Gazilj.  Učenici su otrčali u planiranom vremenu i zadovoljni su ostvarenim rezultatima. Na utrci građana 1. mjesto osvojio je Mateo Nastić, učenik 3p razreda.

Učenici koji su sudjelovali na utrci:

Sofija Milinković, 3H

Matio Okmažić, 3H