Predavanje o Pomorskom fakultetu

U utorak, 22. travnja 2013. godine, u prostorijama škole održano je predstavljanje Pomorskog Fakulteta u Rijeci.

Predavanje je održao dipl.ing. David Brčić, znanstveni novak/asistent u Zavodu za nautičke znanosti na Pomorskom fakultetu u Rijeci, bivši učenik naše škole.

Učenici su mogli čuti sve što ih je zanimalo o mogućnostima studiranja na Pomorskom fakultetu u Rijeci, o ustroju fakulteta, o prostorima i opremi, s posebnim naglaskom na simulatore, o knjižnici i podršci za studente, ali i o ostalim aktivnostima studenata u raznim sportovima, posebno u veslačkoj sekciji, na karnevalu itd.

Predavanje su pratili učenici završnih razreda koji su zainteresirani za studiranje pomorstva te učenici trećeg razreda nautičara/tehničara za brodostrojarstvo s kojima slijedeće nastavne godine planiramo uzvratni posjet fakultetu.

Vjerujemo da je ovo tek prvi od niza zajedničkih aktivnosti u animaciji budućih studenata Pomorskog Fakulteta u Rijeci.