Tetragon – najbolji iz fizike

Dana 8.travnja 2014. naši creski gimnazijalci (Marija Mužić, Giulia Muškardin, Brigita Novosel i Matej Beriša) odlučili su u Rijeci pokazati svoje znanje na ekipnom natjecanju Tetragon koje je organiziralo Sveučilište u Rijeci. Na tom natjecanju sudjelujemo već drugu godinu zaredom. Pokazali su svoje znanje iz područja biotehnologije, fizike, informatike i matematike.

Natjecanje se odvijalo u okviru otvorenog dana sveučilišnih odjela (za biotehnologiju, informatiku, fiziku i matematiku Sveučilištra u Rijeci) u konkurenciji učenika trećih razreda srednjih škola. Sudjelovalo je osam ekipa s područja naše županije. Iako u svekupnom poretku nisu osvojili prvo mjesto, najbolji od svih ekipa bili smo na ispitu iz fizike gdje smo točno riješili sve zadatke i tako osvojili prigodne nagrade.