Stručni izlet u Krapinu

Dana 29. ožujka 2014. godine 43 učenika prvih i drugih razreda naše škole krenulo ja na stručnu ekskurziju u Krapinu, Varaždin i Zagreb. U pratnji su bila tri nastavnika (profesorica Rozana Perović, profesorica Marina Mehkek i profesor Vlaho Stražičić).

Na prvoj postaju ekskurzije učenici su se upoznali s gradom Krapinom, kulturom i običajima Hrvatskog zagorja, nakon čega je uslijedio posjet Muzeju krapinskog neandertalca i penjanje prema vrhu brda Hušnjakovo gdje je hrvatski arheolog Dragutin Gorjanović Kramberger 1899. godine pronašao preko 800 kostiju izumrlog čovjekovog pretka.

Uslijedio je obilazak “najbaroknijeg grada u Hrvatskoj”-Varaždina, stare gradske jezgre s utvrdom kao i uživanje u nekim od zagorskih gastronomskih specijaliteta.

Na povratku prema Lošinju, napravljena je kraća pauza u Arena centru u Zagrebu.