Nakon što je Grad Mali Lošinj ishodio geodetski snimak prostora za park na lokaciji Bojčić, učenici ŠiZ-a susreli su se sa arhitekticom Nevenkom Grubješić koja im je uz gđu. Tanju Jović pokazala cjeloviti teren koji je već iskolčen, obuhvaća više „terasa” i nalazi se unutar sportsko rekreacijske zone što je potvrdilo da je odabrana lokacija idealna za park. Zadatak ŠiZovaca je da osmisle gdje bi se na lokaciji nalazio svaki pojedini osmišljen sadržaj parka te se suradnja s arhitekticom nastavlja s početkom iduće školske godine.
Svoj prostor za druženje na otvorenom učenici su, uz ostale ŠiZovce Primorsko-goranske županije, predstavili u Rijeci na Grand finalu ŠiZ-a na Kampusu. Na Grand finalu prisustvovali su predstavnici županije, gradonačelnica grada Rijeke i osnivači ŠiZ-a, a cilj tog događaja je upoznati se s projektima mladih kao i razmjena ideja među samim učenicima. Lošinjske i Creske ŠiZovce na Grand Finalu svojim prisustvom podržala je i ravnateljica naše škole Jelena Bralić. Nevjerojatne ideje stvaraju mladi umovi i bilo nam je veliko zadovoljstvo vidjeti kako ideje mladih mijenjaju zajednicu.
Za kraj ove godine ideju parka predstavili su i gradonačelnici grada Malog Lošinja, Ani Kučić koja ih je primila u svojem uredu i podržala projekt. Park bi se nalazio na lokaciji Bojčić i nosio bi ime Zen Gen, ime asocira na mir i generaciju Z kojoj ŠiZovci pripadaju, osmislili su logo parka i pravila ponašanja te za prvi korak predložili da se prostor očisti od raslinja. Ideja je da se obnove sportske sprave koje se već nalaze na toj lokaciji te bi u sportskoj zoni dodali koš za streetbasket i obnovili postojeći teren za odbojku. Na istoj lokaciji već se nalazi pseći park pa su učenici predložili da se u toj zoni obnove sprave, doda poligon i ogradi prostor. Učenici bi obnovili i suhozide koji se već nalaze na lokaciji uz sadnju autohtonog bilja te bi od dodatnih sadržaja park imao; muralese – za likovno izražavanje; mini pozornicu – za održavanje predavanja, radionica, predstava, manjih koncerata; klupe i nadstrešnicu – za održavanje nastave na otvorenom i proslave rođendana; putokaze – s porukama o mentalnom zdravlju; drvene kućice – s knjigama i društvenim igrama za razmjenu i slobodno korištenje; oslikane pepeljare i kante za smeće s naglaskom na reciklažu i brigu za okoliš; prostor za plakatiranje i obavijesti; „klupicu za papučarenje” – mjesto za zaljubljene; stol s oslikanom pločom za šah; pristup vodi i struji te bi prevladavali pastelni tonovi.
Od nagrade za projekt „Snaga prirode”, u organizaciji Hrvatskog debatnog društva, o solarnim panelima na parkiralištu pored škole, učenici su kupili građevinski materijal i boje i krenuli u izradu putokaza za park.
Za sve buduće ŠiZovce i sve buduće ŠiZ projekte, osmislili su dizajn za majice i torbe i izradili privjeske za ključeve na školskom 3D printeru, ideja je da se od donacija na dan otvorenja parka, pribavi nešto od sadržaja za sam park.





