Dan škole

Blagdan Sv. Nikole – zaštitnika pomoraca – naša škola slavi kao svoj dan. I ove godine pripremili smo zabavan kulturno-umjetnički program.

Program su, vrlo uspješno, vodile učenice 3.g razreda Dorotea Dundov i Antonia Kovač. U programu su sudjelovali:

• folklorna skupina “Manfrina” – gosti programa (voditeljica Elena Marinac)
  • Mladi povjesničari – crtica znakovitosti imena Ambroza Haračića (voditeljica Lidija Kosmos, prof.)
  • Zbor mladih – izveli su a cappella pjesmu “Ljubavi moja, anđele moj” (voditelj Branko Ivošević, prof.)
  • Grupa za glagoljicu – pročitan tekst oporuke Ivana Čerkovića iz 1666. (pročitao učenik 2.h razreda Andrija Živković, voditeljice Grupe profesorice Zrinka Jensch i Milica Prole)
  • Grupa za latinski jezik – izveli kompilaciju pjesama Johna Lennona na engleskom i latinskom jeziku (voditelj Vlaho Stražičić, prof.)
  • glazbeni nastupi naših učenika na gitari (Ivan Vidulić i Filip Bugarski)

Sve učenike i djelatnike škole, uz našu ravnateljicu – profesoricu Jelenu Bralić- pozdravila je, u ime Grada M.Lošinja, dogradonačelnica – gđica Ana Kučić.

Program su osmislile profesorice  Sandra Maljić i Mirjana Čović.

Povodom Dana škole organizirana su i športska natjecanja:

• stolnoteniski turnir (voditelj Darinko Sesar, prof.)
  • malonogometna utakmica između učenika Lošinja i Cresa (voditelj Saša Javorović, prof.)
  • odbojkaška utakmica učenica 1. i 2.razreda protiv učenica 3. i4. razreda (voditeljica Tanja Milković, prof.)

Evo fotografija: