Misle na sebe i čitaju  – Gea, Petra, Roko i Karla na BookTube kanalu

Sjećate li se našeg prošlogodišnjeg videouratka koji smo objavili u prigodi Mjeseca hrvatske knjige?

U njemu su naši Gea Stanić, Petra Lekić, Roko Višak i Karla Saganić, tada učenici 2.g razreda,  progovorili o svojim osobnim iskustvima i doživljajima pročitanog sa željom da nas  potaknu na čitanje te nam približe ljepotu i snagu riječi koja se krije u knjigama.  Snimali su ih naši filmaši, prošlogodišnji maturanti, David Banac, Emili Cvijić, Leonardo Desanti i Antea Mandić. Videouradak je tehnički uredila s. Ružica Dodig, a osmislila i uvježbala s učenicima profesorica Sandra Maljić.

Programski odbor ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige objavio ga je na novootvorenom BookTube kanalu kao primjer, uzor i poticaj drugim školama za izradu sličnih videouradaka. Gospođa Sanja Repanić Blažičko, članica Programskog odbora Mjeseca hrvatske knjige, izjavila je: „ Videouradak je odličan, zanimljivo osmišljen i jako poticajan, baš onako kako treba! Idealan teaser za mlade čitatelje.“

Pogledajte ga još jednom na BookTube kanalu i, naravno,  lajkajte ga!