„Zdrav za 5“ u našoj školi

“Zdrav za 5” je program primarne prevencije rizičnih ponašanja. Predstavlja zajednički projekt Ministarstva zdravlja, Ministarstva unutarnjih poslova i Ministarstva zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske. Program se na nacionalnoj razini počeo provoditi školske godine 2012./2013

Ciljevi programa uključuju podizanje razine informiranosti i razine javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, prevenciju ovisnosti i zlouporabe alkohola, droga i igara na sreću te očuvanje i zaštitu okoliša. Ciljana populacija su učenici osmih razreda osnovne škole te prvih i drugih razreda srednje.

U našoj školi prigodne radionice, u okviru te akcije, održao je policijski djelatnik g. Mario Žagar.