Obilježavanje nesreće kod Trstenika

U utorak, 30. travnja, prigodnim polaganjem vijenca, u ime svih učenika, djelatnika i ravnateljice Škole, kod spomen ploče nastradalim učenicima naše škole, na dan 27.travnja 1962. godine, obilježili smo 57. obljetnicu tog strašnog događaja.

Iz lučice Sveti Martin krenuli su ushićeni srednjoškolci, naši učenici tadašnje Ekonomske i Pomorske škole, svojim kućama na Rab kako bi u veselju proveli prvosvibanjske praznike. U drvenu barku ukrcalo se devetnaest putnika. Nadomak Trstenika mladost je nestala u oluji. More je zauvijek uzelo k sebi petnaest mladih života. Bili su to: Franjo Blagdan, Ljubica Debelić, Marija Debelić, Ante Franelić, Tomislav Karlić, Mirjana Keko, Tereza Kordić,   Josip Kuparić, Ljubica Mikelić, Marija Mikelić, Nikola Pereza, Ivan Španjol, Ljubica Španjol, Slavko Španjol i Smiljka Travaš. Zajedno s njima stradao je i vlasnik barke Josip Španjol.

Vijenac su položili učenici prvog razreda nautičkog usmjerenja – u pratnji njihovog profesora Renata Dudića i pedagoga škole Darinka Sesara.