Natjecanje “Max sucht den Superstar” u Varaždinu

Dana 9. studenog krenuli smo u Varaždin na talent show pod nazivom “Max sucht den Superstar”, u organizaciji Europskog kulturnog kruga i Gospodarske škole Varaždin. Cilj projekta je popularizacija njemačkog jezika kao jednog od najprisutnijeg svjetskog stranog jezika. Nakon trajekta u 8:30 brzo smo stigli do našeg konačnog odredišta. U 15 sati, uslijedila je generalna proba gdje smo se upoznali s izvođačima i velikom dvoranom njihove škole. Program je započeo u 19 sati, a naš nastup bio je 15. po redu. U dogovoru s našom mentoricom, profesoricom Tatjanom Kričković odabrali smo prigodnu pjesmu “Ein bisschen Frieden”.

Iako nismo pobijedili, ovo je bilo predivno iskustvo kojeg će se naš razred, 2.G uvijek sjećati. Cjelokupnom dojmu pridonijela je naša draga profesorica Tatjana s kojom smo tremu, umor i čekanje lakše prebrodili. Sljedeći dan nakon doručka otišli smo u razgledavanje suncem okupanog varaždinskog Starog grada te nakon toga krenuli na put za Lošinj!

Nastup naših učenika možete pogledati na web stranici Gospodarske škole Varaždin.