Terenska nastava za Dane hrvatskog jezika

Veli smo Lošinj posjetili u subotu, 13. listopada s namjerom da razgledamo Muzejsko galerijski prostor Kula i knjižnicu župnog stana.

U Kuli nas je zanimala priča o prvim doseljenicima, današnjim Gladulićima, Raguzinima i drugim obiteljima iz 14. stoljeća.

U novouređenoj smo knjižnici župnog ureda pregledali  brojne primjerke knjiga pa i onih iz 15. st. ( misal  iz 1463.). Većinom su tamo misali i molitvenici na latinskom, talijanskom i hrvatskom jeziku različitih veličina i izgleda. Međutim smo naišli i na neobično izdanje Mažuranićeva epa Smrt Smail age Čengijića koje je financirao jedan njegov poštovatelj.

Prijevoz autobusom darovala nam je Jadranka d.o.o..

Sudjelovali su učenici 1.g razreda: Anja Horvat i Duje Šalov i učenici 3.htt razreda: Serena Stašić,Tihana Nekić, Rebecca Galli, Monika Jukić, Tara Jagnjić i Dino Krajinović.